Dacia Duster Ice i Alain Prost walczą o zwycięstwo w Trophee Andros.

Już drugi rok z rzędu samochód wyścigowy Dacia Duster Ice z Alainem Prostem za kierownicą zaprezentuje się na zaśnieżonych torach mistrzostw Trophee Andros.

Tropee Andros to seria wyścigów na lodzie, organizowanych od początku lat 90-tych we francuskich Alpach. Sport jest niezwykle widowskiowy (jak widać na załączonym filmie) i od ponad 20 lat rozgrzewa zmarźniętych fanów na torach lodowych i sennych miasteczkach alpejskich.

Pierwsze wyścigi w sezonie 2010–2011 odbędą się w dniach 4–5 grudnia w Val Thorens. Alain Prost i Dacia kontynuują w ten sposób współpracę z pierwszego obiecującego sezonu, zwieńczonego trzema zwycięstwami i drugim miejscem w klasyfikacji generalnej.

Praca nad Dusterem Ice przyniosła efekty i mamy pewność, że jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczynającego się sezonu. Ale konkurencja jest jeszcze silniejsza niż w ubiegłym roku, więc aby powalczyć o tytuł w mistrzostwach, trzeba będzie połączyć dobre osiągi ze stałym wysokim poziomem wyników. Moim celem jest zwycięstwo w mistrzostwach Trophee Andros za kierownicą Dacii – powiedział Alain Prost.

Samochody uczestniczące w Trophee Andros są projektowane specjalnie pod kątem tych zawodów. W samochodzie wyczynowym Dacia Duster Ice wykorzystano całe doświadczenie i wiedzę Renault Sport Technologies w dziedzinie sportów samochodowych. Pod karoserią z włókna szklanego Dacia Duster Ice kryje podwozie o konstrukcji rurowej z silnikiem V6 3 l 24V o mocy 350 KM, wyprodukowanym przez Alians Renault-Nissan. Sekwencyjna, 6-biegowa skrzynia współpracująca z silnikiem zapewnia szybką i precyzyjną zmianę przełożeń, nawet w pełnym poślizgu samochodu w zakręcie. Samochód wyścigowy Dacia Duster Ice jest wyposażony w dyferencjały z ograniczonym poślizgiem, niezbędne do jazdy w ekstremalnych warunkach. Rozwiązanie to, w które są wyposażone również inne modele wyścigowe i seryjne projektowane przez Renault Sport Technologies, umożliwia zachowanie panowania nad pojazdem, niezależnie od warunków przyczepności, stylu jazdy lub rodzaju zakrętu.


Dacia Duster Ice jest również wyposażona w system czterech kół skrętnych, dzięki czemu kierowca może w pełni panować nad torem jazdy w czasie całego wyścigu.

Komentarze

Moja ocena artykułu:

Autor:
Komentarz